24-02-2020

Котедж, таунхаус, твінхаус, форплекс – у чому різниця?

Ви точно знаєте, що хочете будинок з власним виходом на вулицю, милим двориком, акуратним зеленим газончиком и вимощеними плиткою доріжками. А який саме: котедж, квадрохаус, дуплекс чи може таунхаус? Якщо ви не знаєте в чому різниця – ми допоможемо розібратись.

Котедж – великий, зазвичай, двоповерховий будинок, розрахований на одного власника/сім’ю, має площу 100-500 м², просторий двір, на якому часто розташовуються додаткові будівлі: гараж, альтанка, гостьовий будиночок тощо.

Перевага котеджів:

  • Велика площа прибудинкової території, якою власник може розпоряджатися на свій смак;
  • Відсутність сусідів за стіною;
  • Розташування в тихому районі, далеко від дороги, часто в екологічно чистій зоні.

Однак і вартість такого заміського будинку не з дешевих. Його будують із якісних дорогих матеріалів, оснащують у відповідності до новітніх технологій (види опалення, освітлення, вентилювання, водопостачання), тому й ціна за окреме житло без сусідів і з власним двором висока.

Твінхаус, він же дуплекс чи флетхаус розрахований на дві сім’ї, має два окремі входи, окрему, спільну чи частково спільну прибудинкову територію, поверхів може бути два-три. Кімнати в середині будинку поділені між двома власниками: кожен має окрему кухню, санвузол, спальні, вітальню, інколи спільним може бути гараж чи підвал.

Комунікації в будинку зазвичай автономні. Присадибну ділянку за бажанням можна поділити або залишити певну частину для спільного користування.

Із плюсів твінхауса:

  • Свобода планування і декорування (якщо купуєте на початковому етапі будівництва;
  • Менші рахунки за комунальні послуги, адже діляться на два;
  • Наявність власного двору;
  • Віддаленість від шумного міста, гучних забруднених автострад.

На Заході такі будинки все частіше будують зі спільними кімнатами для кількох власників, де облаштовують ігрову для дітей, тренажерний зал, домашній кінотеатр, однак у нас така практика не поширена.

Форплекси або квадрохауси розраховані на чотири родини. Кожна з них має свою присадибну ділянку, на ній може бути місце для парковки автомобіля. Частина будинку-квартира межує з двома сусідніми, тобто сусіди у вас будуть жити з двох сторін, тому питання приватності сумнівне, але краще, ніж у багатоквартирному домі.

Будуються квадрохауси комплексами по кілька будинків в приміській зоні або в межах великого міста, часто вони мають велику спільну огороджену територію та інфраструктуру. Кількість поверхів – два. Вартість окремого помешкання тут значно нижча, ніж у двох попередніх варіантах – майже дорівнює квартирі, але ви маєте свій невеликий двір у розпорядженні і окремий вхід.

Таунхауси – найпоширеніший бюджетний варіант окремих будинків, адже не такі вони й окремі. Зазвичай, це великі споруди в один-три поверхи, де бічні стіни спільні, тобто сусіди є з двох сторін, спільний дах і однакове зовнішнє оформлення.

Можливість перепланування всередині залежить від того, на якому етапі будівництва ви придбали дім-квартиру. Площа таких помешкань в середньому 200-250 м². до економічних переваг зараховується зниження тепловтрати за рахунок сусідства, порівняно невисока вартість.

У випадку купівлі таунхауса ви матимете особистий вхід, невеликий задній двір, який можна облаштувати на свій смак, перед будинком може бути паркомісце. Оскільки таунхауси будують на околицях міст – у вас буде поруч природа і невелика віддаленість від інфраструктури.

Обираючи окреме житло за містом, беріть до уваги всіх перераховані особливості кожного формату зведення будинків, а якщо маєте сумніви – звертайтесь до спеціалістів «Рухаємо нерухоме» за детальною консультацією.

24-02-2020